RÓWNOWAGA
INDEKS GLIKEMICZNY

Dieta niski indeks glikemiczny

już od: 62 zł / dzień

po 20 dniach / 1200 kcal

Dieta o niskim indeksie glikemicznym chroni przed gwałtownym wzrostem glikemii, po spożytym posiłku, przez co pomaga utrzymać optymalny poziom cukru we krwi.

 

Pomaga w utrzymaniu koncentracji i jasności umysłu. Zalecana jest  dla osób odchudzających się, gdyż sprzyja redukcji masy. Wskazana dla osób borykających się z zaburzeniami gospodarki cukrowej.

Ten rodzaj diety będzie odpowiedni dla osób, które muszą kontrolować poziom glukozy we krwi.

 

Potrawy przygotowane dla tej diety charakteryzują się stosowaniem składników o niskim indeksie glikemicznym, dzięki którym dłużej odczuwamy poczucie sytości oraz nie mamy nagłych skoków łaknienia.

Podstawą takiej diety są produkty roślinne, takie jak warzywa i rośliny strączkowe, poddane odpowiedniej obróbce termicznej, czy niewielkie ilości owoców i warzyw. Dieta wzbogacona jest także o orzechy, pestki i źródła  tłuszczu, takie jak awokado, czy olej lniany.

 

Do tego pełnowartościowe źródła białka, dobrej jakości mięsa, ryby a także jaja oraz węglowodany, występujące głównie w postaci produktów o niskim indeksie i ładunku glikemicznym, najlepiej w postaci kasz, otrębów, płatków owsianych, czy dobrej jakości chleba pełnoziarnistego.

Dieta, którą dla Ciebie przygotowaliśmy spełnia wszystkie powyższe kryteria, składa się z 5 posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja), więc jeśli borykasz się z nadwagą, albo gwałtownymi skokami glikemii ta dieta,  będzie odpowiednia dla Ciebie.

 

Należy jednak pamiętać, że dieta o niskim indeksie glikemicznym nie jest magicznym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, a pomaga ona kontrolować wzrost glikemii po spożytym posiłku. Pamiętaj także o nawadnianiu swojego organizmu, nie słodzonymi napojami- stawiaj na wodę, albo ziołowe herbatki!

Opcje: 1200kcal/1500kcal/2000kcal/2500kcal