RÓWNOWAGA
DR DĄBROWSKIEJ

Dieta dr Dąbrowskiej

już od: 75 zł / dzień

7 dni / do 800 kcal

Post dr Dąbrowskiej to rodzaj postu leczniczego, którego celem jest oczyszczenie organizmu oraz wzmocnienie go w walce z chorobami.

 

Według dr Ewy Dąbrowskiej, propagatorki tej metody, każdy organizm posiada zdolność samoleczenia. Jednak w wyniku przetworzonej i niezdrowej żywności, możliwość ta zostaje zahamowana. Odzyskać tą zdolność można dzięki dokładnemu oczyszczeniu ciała z nagromadzonych toksyn i złogów nieużytecznych tkanek. Bardzo niskokaloryczna dieta oparta o warzywa i część owoców ma uruchomić tzw. wewnętrzne odżywianie, czyli proces, kiedy komórki na pozostanie energii zużywają własne obumarłe lub uszkodzone elementy.

 

Należy pamiętać, że nie jest to typowa dieta odchudzająca, ale rodzaj oczyszczenia organizmu.

 

Szczególna uwaga:

Zalecamy stosowanie diety dr Dąbrowskiej przez dwa tygodnie. Bardzo niskokaloryczna dieta stosowana powyżej kilku tygodni może skutkować spadkiem beztłuszczowej masy ciała (czyli utratą mięśni), niedoborem kwasów tłuszczowych i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, witamin z grupy B oraz niektórych składników mineralnych, jak cynk, żelazo czy magnez.

 

Post dr Dąbrowskiej nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących, dzieci i młodzieży oraz osób z niedowagą i awitaminozą. Odradzany jest w przypadku pacjentów onkologicznych, gdyż może wystąpić realne zagrożenie niedożywieniem. Post w żadnym wypadku nie zastępuje leczenia! W sytuacji problemów zdrowotnych koniecznie skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem postu.

Dodatkowe zalecenia podczas stosowania postu dr Dąbrowskiej:

– na kilka dni przed rozpoczęciem diety oczyszczającej zaleca się ograniczyć ilość spożywanego pokarmu,

– podczas postu jedz powoli, dokładnie przeżuwając posiłki,

– nie pij mocnej herbaty, kawy ani alkoholu,

– pij za to dużo wody, herbatki ziołowe i owocowe bez dodatku cukru czy sztucznych barwników i aromatów,

– zrezygnuj z używek typu papierosy,

– unikaj intensywnego wysiłku i stresu,

– zadbaj o odpoczynek i pozytywne nastawienie.

 

Po zakończeniu

 

Po zakończeniu 2-tygodniowego postu owocowo-warzywnego konieczne jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Z początku należy zastosować dietę opartą na warzywach, owocach, ziarnach i roślinach strączkowych. Głównymi metodami kulinarnymi powinno być gotowanie, duszenie lub pieczenie bez dodatku tłuszczu. W przeciwnym razie, mimo ubytku masy ciała, można spodziewać się tzw. efektu jo-jo.

Opcje: do 800kcal

.